4 mity na temat napisów do filmów

Prawie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że napisy do filmów są bardzo przydatne, jednak nie każdy wie, jak wiele nieprawdziwych informacji krąży na ich temat (nie tylko w sieci!). Jeżeli chcesz poznać cztery największe mity dotyczących tego zagadnienia, przeczytaj ten wpis!

Napisy nie są konieczne

Wiele osób twierdzi, że napisy to raczej opcja, a nie integralny element wideo. Niestety, taki tok myślenia w znaczący sposób odbiera możliwości dotarcia do klientów. Nie wszyscy przecież mają jak skupić się na dźwięku. Czasami wynika to z sytuacji, innym razem warunków, a często po prostu z braku słuchawek – na pewno nie raz zdarzyło Ci się o nich zapomnieć. Wówczas rezygnujesz z oglądania pewnych treści i zazwyczaj już do nich nie wracasz. Poza tym w naszym kraju aż 500 000 osób jest niesłysząca, a prawie dwukrotnie więcej, bo aż 900 000 – niedosłysząca. Oznacza to, że dla ponad miliona osób tworzone przez Ciebie treści mogą być niezrozumiałe –  czyli bezużyteczne. Dlatego w przypadku mniejszych lub większych produkcji nie warto rezygnować z napisów – zapewniamy, że to najlepsza inwestycja!

Nikt tego nie czyta

Wydaje Ci się, że w dobie konsumpcjonizmu nikomu nie chce się czytać, zwłaszcza w czasie oglądania filmu? Nic bardziej mylnego! Aż 85% osób odtwarza materiały wideo bez dźwięku, w związku z tym napisy są bardzo istotne, bo pozwalają dotrzeć do tych właśnie odbiorców. Wystarczy wrzucić do sieci film z napisami i bez nich, a następnie porównać zasięgi.

Zrób to sam

[:pl]DIY[:]

Innym mitem jest przeświadczenie, że napisy wygenerowane automatycznie są wystarczająco dobre. Niestety: AI bywa zawodne. Napisy tworzone w ten sposób często są nieczytelne i mało reprezentatywne z PR-owego punktu widzenia. Jeśli więc zależy Ci na profesjonalnej, starannej transkrypcji, takiej, która ułatwi odbiór Twojego materiału, skorzystaj z pomocy fachowców. W naszym teamie są nie tylko transkrybenci, ale też korektorzy, którzy dbają o poprawność językową dlatego nasze napisy spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Nasze napisy są idealnie dopasowane do materiału i podnoszą wartość każdej produkcji. Sprawdź nas i sam się przekonaj!

Tworzenie napisów pochłania dużo czasu

Ukuło się też przekonanie, że tworzenie napisów jest czasochłonne. Jeżeli to robisz samodzielnie i nie masz doświadczenia, faktycznie może tak być. Niektórzy spędzają nad tym wiele godzin, tymczasem można to zlecić nam i wykorzystać ten czas na wiele innych zajęć. Jesteśmy w stanie wygenerować dla Ciebie napisy w dogodnym terminie. Wystarczy, że wrzucisz w chmurę klip za pomocą popularnego serwisu wetransfer.com i wyślesz na nasz adres – napisy@weimpact.ai – link do tego materiału. Nie jest to trudne i przynosi wiele korzyści!

Skorzystaj z naszego doświadczenia

Zlecenie stworzenia napisów do filmu jest najwygodniejszym i najlepszym rozwiązaniem. Warto się o tym przekonać! Dlatego już dziś skorzystaj z naszego kalkulatora i wylicz, jaki jest koszt zrobienia transkrypcji do Twoich materiałów!